Nahlédnutí do mateřské školy

16. Bře, 2020 | Mateřská škola

Jaro ťuká na vrátka

Tak už je tu březen, měsíc prvních jarních kytiček a probouzející se přírody. Zima byla dlouhá a my už se těšíme na teplé jarní paprsky, jako krteček a zajíček z naší pohádky. Abychom si vnesli trochu přírody do naší školky, děláme jarní pokusy se semínky a batáty, děti každý den pozorují změny zasetých semínek a těší se, až uvidí první zelené lístky.

„Ten dělá to a ten zas tohle“

V rámci týdenního tématu, nazvaného „Ten dělá to a ten zas tohle“, se děti ze třídy Hvězdiček měly možnost vžít do různých pracovních profesí a zahrát si například na stavaře či zedníky. Všechny šikovné děti přiložily ruku k dílu a s pomocí paní učitelky byla velká molitanová pevnost za malou chvíli postavená. Celé dopoledne se děti z molitanové stavby velice těšily, nicméně až do té doby, kdy se s ní musely nakonec rozloučit a společně ji celou zbořit. Už teď se všechny těší na další příležitost, kdy si budou moci znovu oblíbené opevnění postavit.