Adaptační pobyt pro 6. ročník

6. Říj, 2020 | Základní škola

Adaptační program pro žáky 6. ročníku

V úterý 29. 9. 2020 jsme s našimi novými šesťáky vyrazili na jednodenní adapťák do SVČ v Ivančicích. Děti se těšily a zúčastnily se téměř všechny, jenom litovaly, že jsme nejeli na víc dní. Přece jenom, nejvíc nás sblíží právě povídání na pokojích po večerce J.

Počasí nám střídavě přálo a nepřálo. Začali jsme seznamovacími aktivitami v místnosti. Pak jsme dostali zajímavý úkol: Postavit z nabízeného materiálu mobilní hnízdo pro čerstvé vajíčko tak, aby po spuštění hnízda z okna vejce bezpečně a celé přistálo na zemi. Šesťáci hýřili zajímavými nápady a vyrobili zařízení od padáčku po vzducholoď. S napětím jsme čekali, jak soutěž dopadne. Většina vajíček přistála v pořádku.

Další aktivita měla za úkol sblížit obě šesté třídy. Rozdělili jsme děti do družstev a nechali je sbírat body za přesun v nezvyklých uskupeních. Řádili, dokud nás dovnitř nezahnal déšť.

Nevím, které družstvo zvítězilo, ale nejspíš jsme vyhráli všichni. O něco lépe se známe, zažili jsme spolu hodně legrace a trochu adrenalinu, a možná jsme se skamarádili s někým, koho jsme předtím téměř neznali. Pokud se nám teď bude lépe komunikovat a spolupracovat, pak adapťák splnil svůj účel.

Ing. Hodovská Eva