Adaptační program pro 1. ročník

8. Zář, 2020 | Základní škola

Adaptační program pro naše nejmenší žáky

2. září 2020 byl pro žáky prvních tříd zajištěn adaptační program, jehož cílem bylo poznat se navzájem, naučit se jména spolužáků a stmelení kolektivů obou prvních tříd. Program ocenily nejenom děti, ale také jejich paní učitelky. První hrou se každé dítě snažilo stát supermanem a druhá hra na lišky a nory byla neméně akční. Následovaly hry na jména, honičky, přemísťování velkého kruhu bez rozpojení rukou, míčové hry a mnohé další. Myslím, že si slunečné dopoledne děti velmi užívaly. Program byl ukončen hrou „Cesta kolem světa“ a hrami s předáváním kuželky. Při všech těchto hrách byly děti v neustálém pohybu a podle spokojených tvářiček je snad možné usuzovat, že se jim program líbil.

Mgr. Navrátilová Jana st.