Beseda v 8. a 9 ročníku

12. Dub, 2020 | Základní škola

V úterý 11. dubna na naši školu zavítali lidé z neziskové organizace Světýlko, která pořádá besedy s panem Pavlem Ilčíkem alias Pecinkem. Pan Ilčík je vyléčený narkoman a působivou formou dětem sděluje, jaký je život s drogami a následně bez nich. Jeho životní příběh si poslechli i žáci osmého a devátého ročníku naší školy, kteří měli poté možnost pokládat Pecinkovi dotazy. Kromě Pecinka se žákům věnoval pan Jiří Mareček – vedoucí komunity Grunt Březnice a pan Tomáš Herfort – zakladatel společnosti Světýlko a moderátor besedy. Ohlasy na besedu, která je součástí protidrogové prevence, byly velmi kladné. Pokud by úterní akce přispěla k tomu, aby si aspoň jeden mladý člověk nezkazil život drogami, splnila by svůj účel…

Martin Bublák a Lucie Králíková