Elektrizující hodina fyziky

26. Bře, 2020 | Základní škola

V pátek 26. 3. 2021 se žáci 9. ročníků zúčastnili Elektrizující hodiny fyziky. Jednalo se o virtuální prohlídku Jaderné elektrárny Dukovany, pořádané informačním centrem ČEZ. Žáci si virtuálně prošli celou elektrárnou. Mohli nahlédnout do jaderného reaktoru, turbíny, ale také do chladící věže.

Celou prohlídkou nás provázeli průvodkyně informačního centra Jaderné elektrárny Dukovany.

Během prohlídky mohli žáci dávat jakékoliv dotazy, které jim byli vždy s ochotou zodpovězeny, a také si zasoutěžit o nějakou malou pozornost, která jim bude předána po příchodu do školy.

Každoročně do centra jaderné elektrárny jezdíme, ale vzhledem k epidemiologické situaci to letos nebylo bohužel možné. Je skvělé, že nám bylo nabídnuto si tuto elektrárnu prohlídnout alespoň virtuální cestou.

Já i žáci jsme si hodinu fyziky velmi užili a dozvěděli se spoustu zajímavých informací.

Mgr. Jitka Odehnalová