Exkurze 9. roč. do FCC Environment

24. Dub, 2024 | Základní škola

22. dubna proběhla exkurze žáků 9. ročníků do firmy FCC Environment, kterou možná budete znát pod dřívějším názvem ASA.

Tato firma je lídrem v oblasti zpracování odpadů s hlavním zaměřením na recyklaci plastů a papíru. Pro naše žáky to byla příležitost poznat moderní technologie a inovace v oblasti životního prostředí. Během exkurze se dozvěděli, jak probíhá proces recyklace, jakým způsobem se dále zpracovává papír a plasty a jaké jsou výhody této činnosti pro naši planetu. Prošli jsme si areál firmy, kde jsme měli možnost vidět recyklační zařízení v akci, výsledné produkty z odpadu a jejich další využití v praxi.

V rámci tohoto dne byla pro naše žáky připravena možnost vyzkoušet si jednu ze dvou pro naši zemi netradičních aktivit, bowling a curling.