Hudba doby adventní

13. Pro, 2023 | Základní škola

V úterý 12. 12. 2023 jsme se se žáky 3. ročníku vydali do Besedního domu v Brně, který je sídlem Filharmonie Brno. Zavítali jsme sem v předvánoční době, abychom si poslechli slavnostní tóny velkého symfonického orchestru a naladili se na strunu nejkrásnějších svátků v roce. Hudba doby adventní nás okouzlila. O znějících melodiích nám zasvěceně povyprávěli ti nejpovolanější z Filharmonie Brno – hudební dramaturg Vítězslav Mikeš a Kristýna Drášilová – vedoucí edukací.
Celý program byl velmi pestrý a zajímavý. I děti se staly součástí orchestru, kdy hrou na tělo obohatily program. Děti s nadšením poslouchaly a hudebníky pak odměnily velkým potleskem. Odcházeli jsme s pocitem radosti a těšení se na blížící se Vánoce.

Mgr. Helena Kohoutková