Lyžařský kurz 2024

26. Led, 2024 | Základní škola

Hynčice pod Sušinou 14. 1. – 20. 1. 2024

V lyžařském středisku Kraličák, v Hynčicích pod Sušinou, nedávno proběhl lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníků základní školy Dolní Kounice. Tento nezapomenutelný kurz se odehrával v krásném horském prostředí, kde se žáci nejen zdokonalovali ve svém lyžařském umění, ale také zažili mnoho dalších aktivit.

Celý kurz trval 7 dní, které byly věnovány intenzivnímu lyžování. Přestože počasí přinášelo různé výzvy, od silného větru po sněžení a dokonce i deště, žáci prokázali nejen svou lyžařskou zručnost, ale také odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Jedno odpoledne bylo vyhrazeno pro odpočinek a zábavu, a tak se žáci vydali na vycházku do okolí, hráli hry ve sněhu a užívali si koulování.

Každovečerní náplní žáků bylo setkávání se na přednáškách, které byly vždy na různé téma týkající se lyžování a hor. Pokračováním večerního programu byly různé hry a diskotéky. Pro žáky to byl pobyt plný společenských aktivit, smíchu, veselí a radosti ze společného času stráveného v horském prostředí.

Celý týden byl nejen o lyžování, ale i o budování přátelství, týmové práci a rozvoji dovedností. Lyžařský kurz se stal nejen výzvou, ale také nezapomenutelným dobrodružstvím pro všechny zúčastněné žáky ZŠ Dolní Kounice.

Něco málo z příspěvků našich žáků:

„Přednášky byly velmi užitečné.“

„Vím, co dělá horská služba.“

„Naučila jsem se nastupovat na lanovku.“

„Jídlo i pokoje byly dobré.“

„Hry i diskotéky byly moc fajn.“

„Na tento týden budu vzpomínat i v daleké budoucnosti.“

„Lyžák byl prostě mega super.“

„Našla jsem tu nové přátele ze všech tříd.“

„Překonal jsem svůj strach z výšek.“

„Chtěl bych se sem vrátit.“

Tým instruktorů ZŠ a MŠ Dolní Kounice