Lyžařský výcvikový kurz 2023

14. Úno, 2020 | Základní škola

Stejně jako v předchozích letech, tak i v letošním roce proběhl lyžařský výcvikový kurz ve dvou termínech. Pro 7. a 9. ročník v termínu 7. 1. – 12. 1. 2023 a pro 8. ročník v termínu 28. 1. – 3. 2. 2023 v lyžařském areálu SKI Kraličák, nacházejícím se v Hynčicích pod Sušinou a Stříbrnicích. Lyžařského výcviku se zúčastnilo celkem 91 žáků.

Po příjezdu na chalupu Spartak byli žáci rozřazeni do 4 – 5 družstev. Na samém počátku byli žáci seznámeni se základními pravidly lyžování. Každodenní výcvik probíhal dopoledne i odpoledne, kromě úterního odpoledne, kdy byl zařazen odpočinkový program formou procházky.

Po večeři v prvním termínu pro žáky 7. ročníku vždy probíhal výukový program týkající se pravidel lyžování, seznámení se s lyžařskou výstrojí a výzbrojí, ale i seznámení se zásadami poskytnutí první pomoci. Žáci 9. ročníku se v této době připravovali na přijímací zkoušky. Po krátké pauze pak proběhl večerní program plný společných her ukončený diskotékou. V druhém termínu probíhal denní režim stejně s výjimkou přednášek, které již žáci 8. ročníku absolvovali v loňském roce. Tyto přednášky byly nahrazeny výukou matematiky.

Na obou lyžařských kurzech byly dost odlišné sněhové podmínky. Zatímco v prvním termínu jsme se museli spokojit jen s technickým sněhem, a to pouze na jedné sjezdovce, v druhém termínu, díky výborným sněhovým podmínkám, jsme měli k dispozici více sjezdovek se spoustou přírodního sněhu.

Žákům se na obou lyžařských kurzech moc líbilo.

Lyžařský kurz očima jedné z žákyň 7. ročníku: „Na lyžáku se mi moc líbilo, jídlo nebylo špatné. Paní učitelka nám vybrala nejlepší pokoj s balkónem. Vadilo mi, že dveře od sprch byly průhledné. Nejlepší byly hry a diskotéky, hlavně ploužáky. Stala se nám taková příhoda, vypadl proud a zůstali jsme na lanovce. Všichni jsme se báli, že budeme muset skákat z lanovky, protože vyhlásili evakuaci slaňováním. Ale naštěstí se to neuskutečnilo, čekali jsme 10 minut, než nahodili záložní generátor. Alespoň jsme nemuseli skákat. Rozhodla jsem se, že na lyžák pojedu znovu v osmé i deváté třídě.“

Instruktoři LVK