Ohlédnutí za školní akademií

10. Čvn, 2024 | Základní škola

Pátek 31. května se v Kulturním domě v Dolních Kounicích odehrála tajuplná noc. To bylo totiž téma letošní školní akademie, která se konala po pětileté přestávce. Celým programem provázeli diváky v sále Jeníček, Mařenka, tatínek a ježibaba, které skvěle ztvárnili žáci devátého ročníku – Ondřej Peloušek (Jeníček), Marie Navrátilová (Mařenka), Jan Bašta (tatínek) a Martin Kýr (ježibaba). Zaplněné hlediště shlédlo celkem 19 vystoupení včetně rozlučkové prezentace žáků devátého ročníku.

Pořádání školních akademií patří k tradičním akcím základní školy v Dolních Kounicích. Události let minulých však znemožnily její konání na dlouhých pět let. Polovina současných žáků a taky celá řada učitelů tak kounickou školní akademii nikdy neabsolvovali. Vzhledem k pozitivním ohlasům z řad diváků i účinkujících však můžeme směle konstatovat, že se na přerušenou tradici podařilo navázat a školní akademie měla letos výbornou úroveň. Organizační štáb školní akademie tímto prostřednictvím děkuje všem, kteří se na této velké a náročné akci podíleli a přispěli k jejímu zdárnému průběhu.

Martin Bublák a Jitka Odehnalová