Olympijský víceboj

18. Bře, 2024 | Základní škola

Naši žáci se 15. 3. 2024 zúčastnili oblastního kola tradiční soutěže v olympijském víceboji pro Brno – venkov. Konalo se v Ivančicích a tento víceboj se skládá celkem z deseti disciplín, které si žáci plní v hodinách tělesné výchovy během celého roku.

Více o soutěži najdete na stránkách projektu: https://www.olympijskyviceboj.cz/odznak-vsestrannosti/discipliny

Pro oblastní kolo jsou vybrány pouze 4 disciplíny: hod medicinbalem 2 kg, trojskok z místa, skákání přes švihadlo 2 min., sedy-lehy 2 min. Výkon v každé disciplíně se přepočítává na body a pořadí se určuje na základě vyššího počtu získaných bodů.

Letošní rok se meziškolního klání mohli účastnit žáci a žákyně narození mezi roky 2009 – 2014 včetně. Soutěže se zúčastnilo 13 škol s 229 žáky.

Za naši školu se soutěže účastnily dvě družstva po osmi žácích a 11 jednotlivců. Žáci a žákyně v družstvech se účastnili i v soutěži jednotlivců. V družstvech o pořadí rozhodoval bodový zisk tří nejlepších členů a mezi jednotlivci se porovnávaly výkony žáků narozených ve stejném roce.

Družstvo A:

Hana Kališová 7.C, Terezie Fuchsová 6.A, Nina Čechová 7.B, Sophia Cetlová 7.C

Marek Herzán 8.B, Matěj Říha 7.B, Pavel Franta 7.A, Daniel Haut 5.A

Družstvo B:

Quynh Chi Tranová 8.B, Linda Matušková 7.B, Martina Bartošová 5.B, Justýna Němcová 5.B

Tobiáš Kališ 7.C, Antonín Paulík 8.A, Jakub Badin 6.A, Štěpán Dvořák 5.B

Jednotlivci:

Lucie Odehnalová 7.C, Veronika Zoufalá 7.B, Tereza Šleglová 7.B, Veronika Cigánková 7.B, Iveta Brandová 7.A, Eliška Kašparovská 7.A, Aneta Osičková 7.A, Karolína Elederová 7.C, Amálie Králíková 5.B, Šimon Holoubek 7.C, Marek Raus 3.B

Družstvo A se celkově umístilo na 2. místě a postupuje do krajského kola.

Z jednotlivců se umístili: Marek Herzán 1. místo, Quynh Chi Tranová 1. místo, Terezie Fuchsová 2. místo, Marek Raus 2. místo a Martina Bartošová 3. místo.

Jednotlivci, kteří se umístili na 1. a 2. místech, taktéž postupují do krajského kola, které se bude konat v Brně.

Podrobné výkony všech žáků najdete na adrese: