Pasování čtenářů

24. Čvn, 2020 | Základní škola

Konec školního roku se nezadržitelně blíží a naši prvňáčkové se už kamarádí se všemi písmenky abecedy. A proto je nejvyšší čas pasovat je mezi nás, čtenáře. V Městské knihovně Dolní Kounice nás přivítala paní knihovnice Jana Káčerková, seznámila nás s uspořádáním knihovny, kde jakou knihu najdeme a také jak s nimi správně zacházet. Poté každý žák přečetl úryvek z pohádky, tím na vlastní oči předvedl, že se právem stává čtenářem. Poté složili čtenářský slib, že budou knihy opatrovat a vážit si všeho dobrého, co je v nich napsáno. Paní knihovnice položením knihy na obě ramena a hlavu zpečetila jejich čtenářské dovednosti. Na památku této významné události děti obdržely pasovací listinu a placku Jsem čtenář. Nutno podoktnout, že ani jeden z malých čtenářů nepřišel při pokládání knihy na hlavu k úhoně, tudíž jejich čtenářské schopnosti zůstaly zachovány. A my doufáme, že budou častěji a častěji otevírat knížky a hledat v nich nejen zábavu, ale i poučení.