Páťáci na Lipce

24. Čvn, 2020 | Základní škola

V pondělí ráno jsme vyrazili na plánovaný program do Brna na Lipku. Cesta rychle ubíhala a všichni páťáci se těšili na rybník a půdu.

Po rozdělení do skupinek si instruktoři převzali žáky a začali s bádáním. Jedna polovina se vrhla na zkoumání rybníka. Badatelé poznávali vodní obyvatele, rostliny a podmínky k životu. Všichni si zahráli na redaktory. Postupně se dozvěděli, jak má fungovat rybník, aby sloužil jak svým obyvatelům, tak i všem, kteří mají rádi přírodu.

Druhá skupina žáků zkoumala půdu tím způsobem, že do kelímků nabírali vše, co do půdy nepatří.  Část žáků hledala půdní živočichy, které pak poznávali pomocí klíče k určování druhů.

Reakce dětí vyšla pozitivně, počasí nám přálo a dopoledne, které jsme trávili v centru Brna, a přesto v přírodě, bylo příjemné.

Mgr. Simona Houdková