Piknik v klášteře

29. Čvn, 2020 | Základní škola

V pondělí 28. 6. 2021 se setkaly všechny děti z Barborky (1. a 2. ročník) na nádvoří v klášteře, kde je čekal skvělý melounový a jablečný piknik a zajímavé vyprávění paní učitelky Elederové o klášteře. Prováděla děti v menších skupinách klášterem a na profesionální úrovni skvělého vypravěče seznámila děti s historií kláštera. V horkém počasí, které nás všude obklopovalo, byly chladivé zdi kláštera příjemným místem. Děti si vybraly zajímavou klášterní zeď a pokusily se ji namalovat v odpočinkové pozici na podložce z vlastní pláštěnky. Některým se kresba opravdu vydařila. Po ukončení pikniku si všichni chvilku odpočinuli ve škole a následně se odměnili v teplém červnovém počasí chutnou zmrzlinou v blízké cukrárně. Myslím, že den si všichni užili.