Pohár rozhlasu 2022

10. Kvě, 2020 | Základní škola

Po dvouleté pauze se znovu konala tradiční soutěž družstev v atletice. Letošní ročník proběhl ve dnech 4. a 5. května na stadionu AC Moravská Slávie v Brně. Ze základní školy v Dolních Kounicích se soutěže zúčastnila 4 družstva mladších (6. a 7. ročník) a starších (8. a 9. ročník) žáků a žákyň.

Soutěžilo se v disciplínách:

Běh na 60 metrů, skok do dálky, skok do výšky, hod míčkem (mladší žáci a žákyně), běh na 600 m (mladší žákyně), běh na 800 m (starší žákyně), běh na 1000 m (mladší žáci), běh na 1500 m (starší žáci) a štafeta na 4 x 60 m. Podle pravidel soutěže se každé disciplíny mohou zúčastnit 3 soutěžící z družstva a každý v týmu může nastoupit až ve dvou disciplínách a štafetě. Do bodového zisku školy se započítávají dva lepší výkony v každé disciplíně a lepší ze dvou štafet.

Celkem se za oba dny do okresních kol soutěže v Brně zapojilo 16 škol a 537 žáků.

Umístění naší školy:

Mladší žáci – 8. místo, mladší žákyně – 13. místo, starší žáci – 11. místo, starší žákyně – 13. místo

Výsledková listina