Pohár rozhlasu – okresní finále

21. Kvě, 2024 | Základní škola

Dne 17. 5. 2024 proběhlo v Brně na atletickém stadionu VUT Pod Palackého vrchem okresní kolo Poháru rozhlasu.  Pohár rozhlasu je tradiční atletická soutěž, které se účastní desetičlenná družstva mladších (6. a 7. ročník) a starších (8. a 9. ročník) žáků a žákyň.

Soutěží se v těchto disciplínách: běh na 60 m, skok do dálky, skok do výšky, hod kriketovým míčkem (mladší), vrh koulí (starší), štafeta 4×60 m a vytrvalostní běh (600 m, 800 m, 1000 m, 1500 m). Všechny výkony jsou přepočteny na body a vítězí družstvo s nejvyšším bodovým ziskem.

V letošním roce naši školu reprezentovala čtyři družstva. Počasí nám bohužel moc nepřálo, ale i přes vytrvalý déšť mladší žáci obsadili mezi školami z našeho okresu 6. místo a mladší žákyně byly dokonce bronzové.

Konkrétní výkony jednotlivců a družstev najdete na stránkách českého atletického svazu: https://online.atletika.cz/vysledky/73561