Škola v přírodě 2022

21. Čvn, 2020 | Základní škola

Po dvouleté přestávce jsme se opět mohli vydat na pětidenní školu v přírodě. V pondělí 6. června jsme se s žáky 4. a 5. ročníku vydali dvěma plně naloženými autobusy směr Českomoravská vrchovina, rekreační středisko Nesměř u Velkého Meziříčí. Cesta uběhla rychle a v klidu. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali ve dvou budovách, které nám poskytly potřebný odpočinek a místo k přespání.

Letošní škola v přírodě byla pod heslem „Piráti z Karibiku“. Veškeré aktivity vedly k získání potřebných dovedností „dobrého piráta“. Pod vedením instruktorů si zde děti v různých činnostech, soutěžích a hrách ověřily svou sílu, mrštnost, odolnost, vytrvalost a rychlost. Některé úkoly potrápily i jejich mozkové závity. Cílem bylo ochránit truhlu, přemoci Krakena a písničkou uspat Daviho Jonese. Vše se nakonec podařilo splnit. Během pobytu nám počasí předvedlo, co všechno dokáže – slunce, velké teplo, déšť, vítr i bouřku.

Letošní škola v přírodě byla pro děti zajímavou zkušeností a nezapomenutelným zážitkem!

kolektiv vyučujících 4. a 5. roč.