Soutěž ve šplhu

20. Pro, 2020 | Základní škola

Letos po covidové odmlce opět proběhla tradiční soutěž družstev ve šplhu na tyči 4,5 m. Z každé školy se účastní čtyři chlapci a čtyři dívky z druhého stupně. V soutěži má každý z týmu dva pokusy a do výkonu týmu se počítá ten lepší. Pořadí škol je určeno součtem všech lepších časů všech osmi členů.

Okrskové kolo proběhlo v Ivančicích 1. 12. Naše škola se s nejlepším součtem umístila na prvním místě a postoupila do okresního kola konaného v Bílovicích nad Svitavou. Tým Dolních Kounic tvořili tito žáci:

Pavel Franta (6.A), Nina Čechová (6.B), Marek Herzán (7.B), Tranová Quin Chi (6.B), Sehnal Tomáš (8.B), Pikulová Kristýna (8.B), Žďárský Albert Jan (9.C), Kalianková Eva (9.C).

Okresní kolo se konalo 7. 12. Za nemocného Pavla Franty zaskočil Matyáš Říha (6.B). Celkově se v okrese Brno – venkov naše škola umístila na druhém místě za základní školou ze Střelic.