Den dětí 1. až 3. ročník

9. Čvn, 2020 | Školní družina, Základní škola

V 1. ročníku jsme si zpříjemnili Den dětí hledáním pokladu. Jedna skupina dětí vytyčovala fáborky trasu a druhá skupina je stopovala. Cestou jsme pozorovali život kolem řeky, zopakovali si některé názvy stromů a rostlin a samozřejmě plnili úkoly, abychom si poklad zasloužili.

Žáci z 2. tříd se na Den dětí proměnili v námořníky a prožili „Námořnické dobrodružství“. Na začátku se sami rozdělili do skupinek a postupovali podle mapy. Cestou do Pravlova hledali značky a indicie k plnění nejrůznějších námořnických úkolů, kde například luštili šifry, zakreslovali cestu a stanoviště do map, které je vedly k pokladu. Po splnění všech úkolů jsme se občerstvili v Pravlově v místním obchůdku, abychom nabrali sil na zpáteční cestu. Den jsme si všichni užili za hezkého slunečného počasí.

Třetí ročníky strávili Den dětí na malém hřišti, kde se nás ujala trenérka místního fotbalového klubu paní Hautová a dětem předvedla ukázkovou hodinu fotbalu. Všem se sportovní dopoledne moc líbilo a těšíme se na příští akci. Více ve fotogalerii.