Dopravní výchova 4. ročník

21. Říj, 2020 | Školní družina, Základní škola

V říjnu tohoto roku se žáci 4. ročníku zúčastnili dopravního kurzu, který se už tradičně konal na Dopravním hřišti v Oslavanech. Kurz je určen právě pro žáky, kteří v letošním roce dosáhnou věku 10 let, a tudíž budou moci vyjet na silnici bez doprovodu dospělé osoby. Žáci se seznámili s pravidly silničního provozu – značky, dopravní situace, výbava kola apod., na dopravním hřišti si své vědomosti vyzkoušeli ve „cvičném silničním provozu“ a své umění jízdy na kole si ověřili při jízdách zručnosti.

I když si tentokrát počasí na nás vyzkoušelo své „umění“ – zataženo a deštík nebo slunečno ale zima, nic z toho nemohlo zkazit dobrou náladu z příjemně stráveného dopoledne.

Děti byly šikovné a vše zdárně zvládaly. Na jaře je pak čeká ještě jedna návštěva tohoto hřiště, kdy už si své vědomosti jen zopakují a, jak všichni doufáme, získají průkaz cyklisty.