Listování

29. Lis, 2023 | Školní družina, Základní škola

Máte rádi knihy? To je otázka v dnešní době k zamyšlení. A proto se snažíme, aby i naši žáci vzali alespoň občas knihu na milost, ne za trest. V tom nám již několik let pomáhá samotné Listování s Lukášem Hejlíkem. V listopadu jsme měli možnost se s ním a jeho knihami opět potkat. Přijel spolu s brněnskou herečkou Věrou Hollou, aby společně našim žákům představili dvě knihy. Každá z nich byla určena pro jednotlivý stupeň. Žáci I. stupně se seznámili s knihou Šmodrcha. Po celou dobu se nechávali unášet příběhem a spolupracovali s herci. Abyste měli také možnost nahlédnout do tajů knih, přidáváme malou ukázku.

Žáci na II. stupni měli možnost pomocí skvělých hereckých výkonů nahlédnout a seznámit se s tajemstvími období puberty, na které se mnozí obávají zeptat. Byly jim představeny 2 knihy – Jak být holkou a Jak být klukem. Úžas vyzařující z některých očí byl očividný. I zde přikládáme malou ukázku. Možná by i někteří žáci uvítali mít doma jednu ze zmíněných knih.

Na samém konci jsme obdrželi pochvalu za velmi milé, šikovné, nadšené a spolupracující žáky.