Seznam věcí do MŠ

Co s sebou do mateřské školy

Podepište dětem všechny věci a ukládejte je do skříněk nebo batůžků.

BAČKORKY

Klasické s pevnou patou, z bezpečnostních důvodů nedávejte dětem pantofle.

OBLEČENÍ DO TŘÍDY

Tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem, mikinu, ponožky či punčošky, tepláčky. Děvčátka mohou mít sukýnky, zástěrky. Určitě nepatří do třídy tuhé, nepoddajné oblečení, ve kterém se děti nemohou pořádně hýbat, např. rifle a špatně se rozepínající kalhoty, s tím jsou problémy na WC a špatně se v nich cvičí.

OBLEČENÍ PRO POBYT VENKU

Přizpůsobujte počasí a ročnímu období. Dejte dětem tepláčky, bundu, čepici, šálu, rukavice, oteplovačky či kombinézy, vhodnou obuv. V létě kloboučky, kšiltovky, sluneční brýle. Z hygienických důvodů nemohou děti pobývat ve stejných teplácích venku i ve třídě. Na vycházky nechodíme na „módní přehlídku“, často chodíme k lesu, na hřiště, na zahradu, do přírody, takže se děti mohou umazat, upadnout apod. S tím je potřeba počítat a než děti „hubovat“, je lépe dát jim přiměřené oblečení a obutí.

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ

Pro případ polití, umazání, pomočení apod. uložte do skříňky v batůžku kalhotky, trenýrky, tričko, punčošky, ponožky. V případě potřeby opět doplňte. Při oblékání – svlékání v šatně si najděte trochu času pro své děti – dejte jim možnost, ať Vám ukáží, jak už jsou „velké“, šikovné a jak to s oblečením umí! Mimo jiné i ve školce se učíme samostatnosti v oblékání, obouvání, ukládání věcí a mnohdy děti ještě stihnou pomoct kamarádovi. Nezapomínejte, že Vaše děti už nejsou miminka a že třeba, ač nechcete, rychle rostou a vyvíjejí se.

PYŽÁMKO NEBO NOČNÍ KOŠILKU

Každý měsíc si berou domů na vyprání.

HRNEČEK

Na pitný režim. Hrníčky jsou na viditelném a přístupném místě a v průběhu dne se mohou děti kdykoliv napít. Při svačinkách a obědě dostávají děti nápoje ze školních hrníčků.

V září budeme dle vašich možností vybírat:

• papírové kapesníky (1 balení v krabičce, 1 celé balení kusových)
  • toaletní papír (minimálně 4 kusy v balení)
  • vlhčené ubrousky (1 balení)
  • absorpční podložku na lehátko