Mikuláš na Barborce

13. Pro, 2020 | Školní družina, Základní škola

Ani letos Mikuláš nezapomněl a vydal se 5. prosince za dětmi na Barborku. Vzal s sebou i své pomocníky, anděla a čerta. Mikuláš děti přivítal a otevřel svou kouzelnou knihu, která mu vše prozradila. Naštěstí patří většina žáků naší školy mezi ty vzorné, takže strašení peklem nebylo nutné. Jen ten, kdo v tomto roce občas zazlobil, dostal od čertů výstrahu a od moudrého Mikuláše a hodného anděla poučení, jak se polepšit. Bez odměny však nezůstal ani mikulášský tým – slyšel od dětí spoustu krásných básniček a písniček.

Svátek sv. Mikuláše jsme si připomněli i v rámci výuky. Většina žáků se v tento den proměnila v malé andílky, čertíky a Mikuláše. Nejdříve si vypracovali pracovní listy s mikulášskou tematikou a potom na ně čekala čtyři stanoviště. Na prvním si povídali o zvycích a tradicích na sv. Mikuláše, na druhém si zazpívali Písničku pro čerta a zatančili čertí taneček, na třetím stanovišti si vyrobili anděla a nakonec si zahráli pohybové hry. Děti odcházely spokojené a vy se můžete podívat na fotogalerii.