Mikuláš na Barborce

6. Pro, 2023 | Školní družina, Základní škola

V úterý 5. prosince se chodbami Barborky rozeznělo andělské zvonění a čertovské cinkání řetězů. Zase po roce k nám zavítal Mikuláš se svou družinou. Děti se krčily v lavicích a čekaly, co se dozví z Knihy hříchů, kterou si s sebou Mikuláš přinesl. Naštěstí patří většina dětí naší školy mezi ty vzorné, takže strašení peklem nebylo nutné. Ty, které občas zazlobí, slíbily, že se polepší, a ty hodné přísahaly, že budou ještě hodnější. Všechny se tak nakonec dočkaly i nadílky od andělů.

Svátek sv. Mikuláše jsme si připomněli i v rámci výuky. Žáčci se proměnili v malé andílky, čertíky a Mikuláše. Nejdříve si vypracovali tematické pracovní listy a potom na ně čekala čtyři stanoviště.

 Na prvním si povídali o adventních zvycích a tradicích, na druhém si zazpívali Písničku pro čerta a koledy, na třetím si vyrobili anděla a čerta a nakonec si zahráli čertovské pohybové hry.

Děti odcházely spokojené a my uvidíme zase za rok, jestli se podaří slib dodržet. Protože ČERT NIKDY NESPÍ a CO PEKLO SCHVÁTÍ, TO UŽ NIKDY NENAVRÁTÍ.