Pasování na čtenáře

19. Čvn, 2024 | Školní družina, Základní škola

Naši malí prvňáčci už znají celou abecedu a vše si zvládnou sami přečíst. A takový pokrok se musí pořádně oslavit. Jak jinak, než pasováním na opravdové čtenáře a čtenářky.

V městské knihovně nás přivítala paní knihovnice Jana Káčerková, seznámila nás s uspořádáním knihovny, kde jakou knihu najdeme a také jak s nimi správně zacházet. Každý žák přečetl úryvek z pohádky, tím na vlastní oči předvedl, že se právem stává čtenářem. Poté co složili čtenářský slib, byli královnou pasováni do Řádu čtenářského. Na památku této významné události děti obdržely pasovací listinu a knihu Kouzelné brýle z projektu Knížka pro prvňáčka vydanou speciálně k tomuto účelu.

Pro mnohé děti to byla vůbec první návštěva knihovny a my doufáme, že i v dalších letech budou všichni nadšenými čtenáři.