Pasování na čtenáře

19. Čvn, 2023 | Školní družina, Základní škola

Konec školního roku se nezadržitelně blíží a naši prvňáci se už kamarádí se všemi písmenky abecedy. A proto je nejvyšší čas pasovat je mezi nás, čtenáře. V městské knihovně nás už dříve přivítala paní knihovnice Jana Káčerková, seznámila nás s uspořádáním knihovny, kde jakou knihu najdeme a také jak s nimi správně zacházet. Žáci si vypůjčili svoji první knihu a tu poctivě četli ve třídě i doma. Při vracení knih předvedli, jak hezky umí číst, každý žák přečetl úryvek z pohádky, tím na vlastní oči předvedl, že se právem stává čtenářem. Poté složili čtenářský slib o tom, že budou knihy opatrovat a vážit si všeho dobrého, co je v nich napsáno. Do stavu čtenářského je pasoval pan král Viktor a poklepáním meče na rameno zpečetil jejich čtenářské dovednosti. Na památku této významné události děti obdržely pasovací listinu. Pan král Viktor doprovodil malé čtenáře do školy a zkontroloval jejich starší kamarády ve 2. ročníku.

Doufáme, že budou častěji a častěji otevírat knížky a hledat v nich nejen zábavu, ale i poučení.