Problém s aplikací Bakaláři v mobilu

7. Říj, 2020 | Školní družina, Základní škola

Vážení rodiče, bohužel problémy s mobilní aplikací Bakalářů stále u některých z vás a žáků přetrvávají (týká se pouze aplikace na mobilních telefonech, na PC přes webové rozhraní vše funguje).

Za vzniklou situaci se všem uživatelům systému Bakaláři na naší škole omlouváme, ale bohužel není v naší moci ji vyřešit. Je to systémová chyba společnosti Bakaláři.

Ve čtvrtek 30. 9. ráno došlo k výpadku provozu Bakalářů na mobilech (chyba s certifikátem). Problém jsme začali okamžitě řešit a zjistili jsme, že tato záležitost se týkala všech škol v ČR. Oprava vyžadovala zásahy na serveru, což jsme podle doporučení firmy Bakaláři provedli. Bohužel oprava neřeší tento problém na starších mobilních telefonech. Kontaktovali jsme znovu společnost Bakaláři a níže uvádíme jejich vyjádření.

Ještě jednou se za vzniklou situaci omlouváme a doufáme, že se společnosti Bakaláři podaří problém zdárně vyřešit. Pokud bychom zjistili nové skutečnosti, tak vás budeme informovat.

ODPOVĚĎ OD BAKALÁŘŮ

Vážený pane Dubčáku, děkuji za Váš mail.

U starších mobilů (Android 7.1.1. a nižší) zatím nefunguje. Žákům a rodičům doporučte restart mobilu, aktualizaci aplikace, případně spustit webovou aplikaci.

RNDr. Jana Bendová
oddělení uživatelské podpory