Škola v přírodě

21. Čvn, 2024 | Školní družina, Základní škola

Ve dnech 10. – 14. 6. 2024 jsme se vydali se žáky třetích a čtvrtých ročníků na Školu v přírodě do Rekreačního střediska Nesměř u Velkého Meziříčí. RS Nesměř leží uprostřed zalesněného údolí řeky Oslavy.
Byli jsme ubytováni ve dvou zděných budovách a pro vnitřní aktivity nám posloužily vybavené třídy a klubovny. Výbornou stravu, kterou nám připravoval pan kuchař s jeho týmem, jsme si vychutnávali v prostorné jídelně.
V Nesměři bylo celý týden hezké počasí. Užívali jsme si společných her, přírody a kamarádů.

Letos si pro nás milí instruktoři připravili celotýdenní program Z pohádky do pohádky. Každý den jsme zavítali do pohádkového světa, abychom pomohli Malence zvrátit osud a splnit nelehké úkoly.
Dobrodružné a zábavné putování bylo plné her, soutěží, dobrodružství a hlavně legrace.
Děti nejraději hrály Ocáskovanou, Kombajn nebo Městečko Palermo. Též je moc bavilo stavět domečky pro loupežníky, lodičky Malence nebo hledat pomocí šifer truhlu s pokladem při výšlapu do strmého kopce nad údolím řeky Oslavy ke zřícenině hradu Templštejna. Součástí tematického programu byla i lukostřelba a nízké lanové aktivity.

Pobyt ve škole v přírodě se vydařil. Žáci se učili samostatnosti, soběstačnosti
i zodpovědnosti, a to nejen za sebe samotné, ale i za své spolužáky. Starší pomáhali těm mladším, zdatnější méně zdatným.
Děkujeme všem rodičům, kteří své děti na pobyt vybavili, dětem za odvahu, pedagogickému doprovodu za péči i trpělivost. Velký dík si zaslouží naše paní zástupkyně, která nás doprovázela jako zdravotník a celý týden s láskou pečovala o všechny děti. Poděkování též patří rekreačnímu středisku Nesměř v čele s panem správcem a týmu instruktorů za profesionální přístup při organizaci celého pobytu.

Jak si děti celý týden užívaly? To se podívejte ve fotogalerii.

Za kolektivy 3. a 4. ročníků Mgr. Helena Kohoutková