Upcycling day

12. Dub, 2020 | Školní družina, Základní škola

V pondělí 27. března 2023 se žáci 1., 2. a 4. ročníku zapojili v rámci projektu HRDÁ ŠKOLA do Upcycling day.

Cílem tohoto dne bylo přeměnit alespoň 1 předmět, který je na vyhození, v něco užitečného, co bude dále sloužit. Žáci v sobě měli probudit umělce a naskočit na trend upcyclingu. To se podařilo splnit napříč všemi zúčastněnými ročníky.

Umělců se ve 4. B sice mnoho neprobudilo, zato zahradníků a ochutnávačů byla většina. Jelikož jsou žáci hraví a praktičtí, rozhodli se vyrobit „bylinkovou zahrádku“ a hračku.  Pustili se do recyklace obalů od školního mléka a vyrobili si květináčky pro výsev. Následně mohla proběhnout i ochutnávka, neboť se bylinkám velice dařilo a stále daří. Pro následné přesazování recyklovali i kelímky od jogurtů. Z PET lahví si žáci vyrobili hračku, která slouží nejen o přestávkách k nácviku postřehu a zručnosti.

Třída 1. B využila výrobky ze dne „přetvoření“ ke zpestření hodiny tělocviku. Jak to dopadlo? Všichni si to užili.

Více o tomto dni naleznete v naší fotogalerii.